plakat 2 f cloud na strone

f-CLOUD

INFORMACJE OGÓLNE

f-Cloud firmy Warpol.info to unikatowe na polskim rynku rozwiązanie wspierające pracę działów finansowo – księgowych dużych i średnich firm.

f-Cloud to chmura obliczeniowa typu SaaS (ang. Software as a Service), która swą innowacyjność zawdzięcza oprogramowaniu realizującemu, prawidłowe i terminowe archiwizowanie danych w przypadku stosowania kas (drukarek fiskalnych) z kopią elektroniczną oraz online.

Przystąpienie do platformy f-Cloud archiwizacji danych kopii elektronicznej eliminuje konieczność ponoszenia kosztownych inwestycji związanych z budowaniem specjalistycznej infrastruktury informatycznej, posiadania zaplecza technicznego czy długotrwałych testów wdrożeń.

f-Cloud przenosi dotychczasowe obowiązki klienta, takie jak instalacja, uruchamianie, zarządzanie, aktualizacja czy pomoc techniczna, na Warpol.Info – dostawcę usługi, zapewniając tym samym ciągłość i niezawodność działania aplikacji.

Innowacyjność usługi f-Cloud polega na jednoczesnej możliwości pobierania, zarządzania i archiwizowania danych, zapisanych w kopii elektronicznej drukarek fiskalnych, z możliwością prezentacji danych na bieżąco za pośrednictwem strony www.

 

BEZPIECZEŃSTWO I INTERFEJS UŻYTKOWNIKA

 

fcloud 2

Witryna f-Cloud została zaprojektowana z myślą o optymalnej obsłudze najnowszych wersji przeglądarek Chrome, Safari, Firefox oraz Internet Explorer.

Dostęp do warstwy prezentacyjnej platformy możliwy jest po zalogowaniu się na stronie http://fcloud.wpi.com.pl

W celu zapewnienia najwyższej dostępnej polityki bezpieczeństwa użytkownik proszony jest o podanie swojego loginu oraz hasła, a następnie unikalnego jednorazowego kodu sesji. Podanie tego kodu aktywuje zgodę na wejście do platformy.

 

 

OPIS DZIAŁANIA

Do poprawnej pracy platformy konieczne jest zainstalowanie na urządzeniach sprzedaży lokalnych agentów (dostarczanych nieodpłatnie przez Warpol. Info), którzy wysyłają do systemu fCloud informacje o dobowej sprzedaży swojej drukarki fiskalnej. Dla dużych i rozproszonych instalacji możliwe jest zastosowanie pośrednika (proxy) zbierającego i przechowującego tymczasowo dane dla całej sieci.

 

f-Cloud MS (ang. Monitor System) kontroluje na bieżąco stan pracy każdej drukarki działającej w systemie i zbiera statusy z urządzeń w celu raportowania ich do platformy.

f-Cloud daje użytkownikowi również możliwość samodzielnego działania lub diagnozowania zgłaszanego błędu.

 

Wszystkie informacje dostarczane przez terminale są odpowiednio przygotowywane i składowane na platformie HACMP (ang. High Availability Cluster Multi-Processing). Transmisja danych od agentów do platformy f-Cloud obywa się bezpiecznym, szyfrowanym kanałem internetowym TLS (ang. Transport Layer Security).

 

MODUŁY ROZSZERZEŃ

 

Abonament rozszerzony f-Cloud Pro umożliwia analitykę danych przedsiębiorstwa w oparciu o  kompleksowy produkt do analizy danych biznesowych FCBI (Fiscal Cloud Business Inteligence) przedsiębiorstwa. W opcji tej oferowanych jest szereg dodatkowych funkcji takich jak:

  • prezentacja danych w ujęciu wertykalnym,
  • interaktywne dashboardy,
  • zapytania,
  • powiadomienia i ostrzeżenia,
  • raportowanie biznesowe,
  • zarządzanie wskaźnikami wydajności i strategią KPI,
  • wyszukiwanie i współpraca,
  • narzędzia analityczne  np. średni obrót per lokalizacja, stanowisko, region dzienny, miesięczny, etc.